32-732 Kamionna 263

Wtorek, 2018-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana
Jesteś tutaj: Start

WYNIKI KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO ,,RADOSNE ŚWIĘTA – TWÓRCZE ŚWIĘTA”

2018-12-13

ETAP SZKOLNY

KATEGORIA KLAS 0 –III
Do etapu gminnego zakwalifikowały się prace Wiktorii Sowy (kl. I) oraz Wiktorii Dudziak (kl. II)
Wyróżnienia otrzymały prace Leny Nowak ( kl. I), Anny Paszkowskiej ( kl. III) oraz Krzysztofa Kukli ( kl. III)

KATEGORIA KLAS IV – VI
Do etapu gminnego zakwalifikowały się prace Natalii Byj ( kl. IV) oraz Mikołaja Ferenca ( kl. IV)
Wyróżnienia otrzymały prace Ewy Krawczyk ( kl. IV), Faustyny Płachczyńskiej ( kl. V) oraz Justyny Wiktor ( kl. V)

KATEGORIA KLAS VII– III gimnazjum
Do etapu gminnego zakwalifikowały się prace Urszuli Krawczyk
( kl. VII) oraz Kacpra Zatorskiego ( kl. VIII)

Wyróżnienia otrzymały prace Julii Zatorskiej ( kl. VII), Emila Sędzika ( kl. IIIg.) oraz Filipa Płachczyńskiego ( kl. IIIg.)

Nagrody zostaną wręczone na apelu świątecznym 21 grudnia. Wszystkie prace, zgodnie z regulaminem, zostaną przekazane
na kiermasz, który odbędzie się 15 grudnia w naszej szkole.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Opiekunowie SU

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

2018-12-11
Powiększ zdjęcie

4 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VI, VII PSP oraz III PG mieli okazję zobaczyć kolejny odcinek z serii "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindenwalda". Miejscem docelowym było Kino Cinema City w Krakowie.

Tym razem Gellertowi Grindelwaldowi udaje się uciec z więzienia. Tylko Dumbledore z pomocą Newta Scamandera mogą go ponownie pokonać.Tym razem film przeniosł oglądających z Nowego Jorku do Paryża i Londynu. W filmie prócz Eddiego Redmayne'a w roli Newta, Jude'a Law w roli Dumbledore'a i Johnny'ego Deppa w roli Grindewalda pojawili się Katherine Waterston jako Tina Goldstein, Alison Sudol jako jej siostra Queenie, Ezra Miller jako Credence oraz Dan Fogler, który wcielił się w ulubieńca widzów, Jacoba Kowalskiego.
Ta pełna przygód historia, z mnóstwem nieprzewidywalych efektów specjalnych, wprawiła uczniów w dobry nastrój.

SPOTKANIE Z TRADYCJĄ I NIE TYLKO

2018-12-10

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

szczegóły TUTAJ

MIKOŁAJKI

Powiększ zdjęcie

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo radośnie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

NADZÓR POLICJI

2018-12-07

Informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamionnej została objęta wzmożonym nadzorem Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu w ramach Planu Działania Priorytetowego od dnia 26.11.2018r.

„Królowa Śniegu” w Teatrze Współczesnym w Krakowie

Powiększ zdjęcie

Dnia 3 grudnia 2018 dzieci klas 0 - 3 uczestniczyły w wyciecze do Teatru Współczesnego w Krakowie.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Królowa Śniegu”, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Dzieci zobaczyły jedną z najpiękniejszych baśni o miłości, przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych oraz o tym, co w życiu ważne i o co warto walczyć. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy Kaja i Gerdy. Okazało się, że teatr odwiedził również nieoczekiwany gość! To św. Mikołaj, chciał koniecznie nagrodzić wszystkie grzeczne dzieci za kulturalne zachowanie w teatrze. Dzieci już teraz z niecierpliwością czekają na następną wyprawę w świat teatralnej magii. Uczniowie nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

ANDRZEJKI

2018-12-04

Andrzejki to ostatnia okazja do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Dawniej  miały one nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Dzisiaj stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a wróżby i przepowiednie traktowanie są z przymrużeniem oka.

Upamiętniając ten zwyczaj pod koniec listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas 0-III, którą poprowadził znany już dzieciom DJ.  Wszyscy wspaniale się bawili, a humory dopisywały. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Nie zabrakło wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach.

Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.
A w dzień świętego Andrzeja nie zabrakło wróżb, które zapowiadały przyszłość, dostarczając wszystkim wiele emocji.