Kontakt

32-732 Kamionna 263
tel. 14 613 70 03
pspkamionna@op.pl

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 409007
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 185 dni

Kalendarium

Wtorek, 2018-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

Październik jest miesiącem Bibliotek Szkolnych, dlatego też w naszej szkole odbyło się kilka akcji związanych z tym świętem. Jedną z nich był Kiermasz Książek, na którym w bardzo okazyjnych cenach można było kupić wiele interesujących książek. Pan Grzegorz- sprzedawca  służył pomocą, doradzał i polecał książki, które warto mieć we własnej biblioteczce. Atrakcyjne ceny książek i fachowa obsługa zainteresowały wielu uczniów i nauczycieli, dlatego planujemy kontynuować  tego typu i serdecznie zapraszamy do stoiska.

30 października na zamknięcie Święta Bibliotek Szkolnych uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Kamionnej zostali zaproszeni na kawałek urodzinowego tortu a przy okazji każdy mógł wypożyczyć  książkę. Mamy nadzieję, że nasi wierni czytelnicy będą przychodzić licznie również w pozostałe miesiące. Pamiętajmy: 23 kwietnia 2019 roku to Światowy Dzień Książki.

Czytaj więcej o: PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

POMOC DLA WILEŃSZCZYZNY

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

Zwracam się z prośbą.

W dniach 04 – 07 grudnia wyruszamy z następnym transportem pomocy  dla Polaków na Wileńszczyźnie. Okres Bożego Narodzenia oraz Mikołaj to czas gdy dzielimy się w Polsce prezentami, składamy sobie życzenia są to piękne i radosne chwile.

Zwracam się z prośbą o wsparcie materialne dla Polskich dzieci na Wileńszczyźnie. Ofiarujmy im choć odrobinę radości i uśmiechu. Chcemy jak co roku zorganizować paczki mikołajkowe dla dzieciaków w Polskich placówkach szkolnych. Będąc często na Wileńszczyźnie obserwuje jak trudno tam żyć Polakom. Najbardziej w tym wszystkim poszkodowane są dzieci. Dla wielu z nich czekolada to rarytas, który dostają tylko przy okazji świąt. Życie Polaków na Wileńszczyźnie nie należy do łatwych. Na co dzień zmagają się z ogromnym bezrobociem. Jeśli natomiast mają pracę, wynagrodzenie za nią jest symboliczne. Większość produktów jest w dużo wyższej cenie niż w Polsce. Nic więc dziwnego, że Polaków potrzebujących pomocy na Litwie jest bardzo wielu. - Szczególnie na sercu leży wszystkim nam los dzieci, które tam mieszkają i nie mają możliwości dobrego wystartowania w dorosłe życie.

Potrzebne są:

Czytaj więcej o: POMOC DLA WILEŃSZCZYZNY