Kontakt

32-732 Kamionna 263
tel. 14 613 70 03
pspkamionna@op.pl

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 409012
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 185 dni

Kalendarium

Wtorek, 2018-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

POMÓŻ I TY

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski naszej szkoły wspiera FUNDACJĘ NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH
I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY. Członkowie Samorządu rozprowadzają na terenie szkoły cegiełki, które można zakupić za jedyne 2 zł. Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 15- letniemu Łukaszowi, który marzy
o rowerze elektrycznym wspomagającym jego codzienne funkcjonowanie. Zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznej akcji, propagującej tak ważne wartości w życiu człowieka: otwartość, życzliwość i dobroć.

Czytaj więcej o: POMÓŻ I TY

STRAŻACY W SZKOLE

2018-11-13

W dniu 06.11.2018 (wtorek) strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyny przyjechali do naszej szkoły, w ramach realizowanego programu FIO "Silni wiedzą - zwiększenie kompetencji OSP".  Dzieci z klas 0-III przypomniały sobie i utrwaliły, jak reagować oraz w jaki sposób powiadomić o zagrożeniu inne osoby. Następnie wzięli udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie otrzymali od naszych gości gadżety oraz różnego rodzaju odblaski, dzięki którym będą widoczni na drodze o zmroku.  Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą Panów, słuchały uważnie prelekcji i z podziwiały wyposażenie i umiejętności naszych gości Dziękujemy Panom z OSP w Leszczynie za ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/OSPKSRGLESZCZYNA/

Czytaj więcej o: STRAŻACY W SZKOLE

DNI ZDROWEGO ŻYWIENIA

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

W dniach 8-9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowego Żywienia, którego elementem była realizacja akcji ,,Śniadanie daje moc”. Ta inicjatywa ma uświadomić dzieciom, jak ważne jest rozpoczęcie dnia od wartościowego, pożywnego śniadania. Przypominamy także uczniom, jakie są zasady zdrowego odżywiania, jaki posiłek zapewnia siły na cały dzień nauki. W tym roku gościliśmy Panią dietetyk Renatę Maciejasz, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała prelekcję oraz pokaz smacznych i zdrowych śniadań. Następnie pod kierunkiem naszego gościa, uczniowie klas IV-VIII przygotowali smaczną i zdrową tortillę. Z wielką radością obserwowaliśmy, jak uczniowie nie tylko samodzielnie pracują ale i z wielkim apetytem zjadają przygotowany posiłek. Natomiast dzieci z klas młodszych przygotowały, z pomocą pań i rodziców jogurt z owocami i bakaliami (granola). Trudno było przekonać się niektórym dzieciom do deseru, w którym nie ma dużej ilości cukru. Tym bardziej konieczne jest uświadamianie uczniom i rodzicom, że zdrowe nawyki żywieniowe należy wprowadzać od najmłodszych lat i świadomie wybierać produkty, które kupujemy.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Maciejasz za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w naszą akcję. Dziękujemy także Rodzicom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. 

Czytaj więcej o: DNI ZDROWEGO ŻYWIENIA

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

Uczniowie naszej szkoły, wraz z ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce, o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Przygotowania do akcji trwały od kilku dni, podczas których dzieci i młodzież uczyli się 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Przygotowania nie poszły na marne! Hymn w wykonaniu naszej społeczności szkolnej zabrzmiał pięknie i godnie, a uczniowie byli wyjątkowo wzruszeni. Przed odśpiewaniem hymnu Pani Dyrektor zwróciła uwagę na sens i konieczność pamięci historycznej, mówiła o współczesnym patriotyźmie i jego przejawach i o konieczności oddania szacunku naszym bohaterom narodowym. Następnie ks. proboszcz Jerzy Jawor poprowadził modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę, a następnie przewodnicząca szkoły Wiktoria Wiktor odczytała referat na temat wydarzeń z listopada 1918 roku. Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas I pamiątkowe zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego i ołówki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach akcji ,,Mój pierwszy zeszyt".  

Czytaj więcej o: REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

NASZA SZKOŁA UCZCIŁA NIEPODLEGŁĄ

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dały się odczuć także w naszej szkole. W różnorodne wydarzenia o charakterze patriotycznym włączały się poszczególne klasy. Kulminacją obchodów święta Niepodległości była uroczysta akademia, która odbyła się 13 listopada. W pięknie udekorowanej przez Panie Agnieszkę Mucha i Barbarę Burkowicz sali, zaprezentowali się uczniowie. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli trudne czasy zaborów i moment wyzwolenia. Przygotowane układy choreograficzne oddawały atmosferę tamtych wydarzeń, a znakomicie wykonane utwory skłaniały widzów do refleksji nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny. Pieśni żołnierskie śpiewane przez zespół Vox Eremi pod kierunkiem Pani Renaty Paruch dodatkowo podkreślały nastrój akademii. Występujący uczniowie, przygotowani przez nauczycieli: Katarzynę Janiczek (scenariusz, teksty), Paulinę Czachor-Kukułkę (choreografia), Jolantę Jaworską i Agnieszkę Zbyrowską (przygotowanie recytatorów), otrzymali zasłużone brawa i pochwały. Występ zostanie powtórzony i zaprezentowany Rodzicom i zaproszonym mieszkańcom Kamionnej w dniu 14 listopada. 

Czytaj więcej o: NASZA SZKOŁA UCZCIŁA NIEPODLEGŁĄ

Delegacja naszej szkoły na gminnych obchodach Święta Niepodległości

2018-11-13

10 listopada delegacja uczniów naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym, wraz z paniami Dyrektor Katarzyną Janiczek i Haliną Kowalczyk uczestniczyli w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Trzcianie. Na zaproszenie Wójta Gminy Trzciana oraz Dyrektora ZPO w Trzcianie delegacja wzięła udział w uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym w Trzcianie i w Apelu Poległych pod pomnikiem Ofiar I Wojny Światowej. Następnie do taktu żołnierskich pieśni wygrywanych przez Orkiestrę Dętą z Leszczyny uczestnicy obchodów udali się do budynku ZPO w Trzcianie, gdzie wysłuchali pięknej i znakomicie przygotowanej akademii. Cieszymy się, że reprezentanci naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości.

Czytaj więcej o: Delegacja naszej szkoły na gminnych obchodach Święta Niepodległości