ANDRZEJKI

Andrzejki to ostatnia okazja do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Dawniej  miały one nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Dzisiaj stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a wróżby i przepowiednie traktowanie są z przymrużeniem oka.

Upamiętniając ten zwyczaj pod koniec listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas 0-III, którą poprowadził znany już dzieciom DJ.  Wszyscy wspaniale się bawili, a humory dopisywały. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Nie zabrakło wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach.

Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.
A w dzień świętego Andrzeja nie zabrakło wróżb, które zapowiadały przyszłość, dostarczając wszystkim wiele emocji.