32-732 Kamionna 263

Imieniny: Bogusława, Gracjana

POMOC DLA WILEŃSZCZYZNY

Zwracam się z prośbą.

W dniach 04 – 07 grudnia wyruszamy z następnym transportem pomocy  dla Polaków na Wileńszczyźnie. Okres Bożego Narodzenia oraz Mikołaj to czas gdy dzielimy się w Polsce prezentami, składamy sobie życzenia są to piękne i radosne chwile.

Zwracam się z prośbą o wsparcie materialne dla Polskich dzieci na Wileńszczyźnie. Ofiarujmy im choć odrobinę radości i uśmiechu. Chcemy jak co roku zorganizować paczki mikołajkowe dla dzieciaków w Polskich placówkach szkolnych. Będąc często na Wileńszczyźnie obserwuje jak trudno tam żyć Polakom. Najbardziej w tym wszystkim poszkodowane są dzieci. Dla wielu z nich czekolada to rarytas, który dostają tylko przy okazji świąt. Życie Polaków na Wileńszczyźnie nie należy do łatwych. Na co dzień zmagają się z ogromnym bezrobociem. Jeśli natomiast mają pracę, wynagrodzenie za nią jest symboliczne. Większość produktów jest w dużo wyższej cenie niż w Polsce. Nic więc dziwnego, że Polaków potrzebujących pomocy na Litwie jest bardzo wielu. - Szczególnie na sercu leży wszystkim nam los dzieci, które tam mieszkają i nie mają możliwości dobrego wystartowania w dorosłe życie.

Potrzebne są:

- Żywność długoterminowa (kasza, mąka, cukier, makarony itp.),

- Słodycze na paczki mikołajkowe,

- Środki sanitarne (proszki, szampony, pasta do zębów, szczoteczki, papier toaletowy)

- Pampersy dla dorosłych,

- Pluszaki

itp

Za wszelka pomoc okazana poprzez wsparcie Polaków na Litwie serdecznie dziękuję w swoim oraz ich imieniu.

Stanisław Dębosz