REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie naszej szkoły, wraz z ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce, o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Przygotowania do akcji trwały od kilku dni, podczas których dzieci i młodzież uczyli się 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Przygotowania nie poszły na marne! Hymn w wykonaniu naszej społeczności szkolnej zabrzmiał pięknie i godnie, a uczniowie byli wyjątkowo wzruszeni. Przed odśpiewaniem hymnu Pani Dyrektor zwróciła uwagę na sens i konieczność pamięci historycznej, mówiła o współczesnym patriotyźmie i jego przejawach i o konieczności oddania szacunku naszym bohaterom narodowym. Następnie ks. proboszcz Jerzy Jawor poprowadził modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę, a następnie przewodnicząca szkoły Wiktoria Wiktor odczytała referat na temat wydarzeń z listopada 1918 roku. Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas I pamiątkowe zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego i ołówki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach akcji ,,Mój pierwszy zeszyt".