ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

22 czerwca 2018 roku nadszedł tak długo wyczekiwany przez uczniów dzień - zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą o godzinie 8:00. Po niej udaliśmy się do szkolnej sali gimnastycznej, w której nastąpił dalszy przebieg uroczystości.

Dyrektor PSP Katarzyna Janiczek oraz Dyrektor PG Halina Kowalczyk rozdały nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy w tym roku szczególnie pracowali na swój sukces. Były wpisy do Złotej Księgi, nagrody za wzorową frekwencję, pracę na rzecz szkoły, listy gratulacyjne dla rodziców absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, podziękowania za owocny rok szkolny dla nauczycieli, rodziców i dzieci.

Następnie przyszedł czas na pożegnania i podziękowania.  W tym roku szkolnym na emeryturę odeszła pani mgr Marzanna Hojda. Jako pierwsza przemawiała dyrektor PSP Katarzyna Janiczek, która podziękowała Pani Marzannie za wiele lat owocnej pracy. Podkreśliła Jej codzienne zaangażowanie i wielki talent pedagogiczny. Przybyły na uroczystość Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak przypomniał początki pracy pani M. Hojdy w starym budynku szkoły i wielkie serce, jakim darzyła swoich wychowanków. Z okazji przejścia na emeryturę pani Marzanna otrzymała Nagrodę Wójta.
Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej złożył pani Hojdzie serdeczne podziękowania za wieloletni trud pracy w szkole. Szczególnie dziękowano za czułe serce matki pełne troski i wyrozumiałości dla dziecięcych psot, za słowa nauki o tym, jak być wartościowym człowiekiem. Pani Marzanna Hojda także wygłosiła pełne humoru pożegnanie ze szkołą, dzięki któremu na twarzach pojawił się uśmiech, ale i zakręciła się łezka w oku. W tym roku żegnaliśmy także panią mgr Annę Pajor, która przez półtorej roku uczyła dzieci i młodzież religii.

Ten dzień przyniósł wiele radości, ale także wzruszeń. Musimy jednak pamiętać, że coś się kończy, a coś się zaczyna...

AZ