CARITAS W PORĄBCE USZEWSKIEJ

19 czerwca Szkolne Koło Caritas udało się na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. W  tym maryjnym sanktuarium odbył się dwunasty zjazd szkolnych kół Caritas diecezji tarnowskiej. Przybyło  około 1500 wolontariuszy. Pogoda dopisała .Na część oficjalną złożyły się: przedstawienie oraz msza święta pod przewodnictwem biskupa Salaterskiego, który w swojej homilii dowartościował pracę młodych wolontariuszy. Po głównych uroczystościach wszyscy udali się na boisko szkolne , gdzie czekał przygotowany posiłek. Mimo upału młodzież radośnie tańczyła pod okiem animatorów oraz nawiązywała nowe przyjaźnie. Miło było przekonać się, że dla wielu młodych ludzi idea miłosierdzia chrześcijańskiego jest ważna i nadaje sens ich życiu.

BS