Przyszkolna Majówka

W niedzielę, 31 Maja 2009 roku przy szkole odbyła sie już po raz szósty tradycyjna majówka. Uroczystosc rozpoczeła sie od nabożenstwa majowego. Nastepnie ks.Jerzy Jawor wygłosił krótką homilie

o zbliżającym sie dniu dziecka.

Chwile pózniej głos zabrała Pani Dyrektor, Anna Kępa, która przywitała
licznych gosci którzy pomimo deszczowej pogody zdołali przybyć na nabożenstwo.
W przemówieniu podziękowała: Księżą parafi Kamionna , wojtówi gminy Trzciana, Józefowi Nowakowi,
komendantowi strazy pożarnej w Kamionnej - Stanisławowi Anielskiemu, Grzegorzowi Mucha wraz z małżonką, Radzie Rodziców,
sołtysowi - Piotrowi Legieniowi a także wszystkim mieszkancom włączającym sie sie w życie naszej szkoły.
Tymi słowami rozpoczeła imprezę, która w tym roku miała charaket festynu a nie jak wczesniej uroczystosci Dnia Matki.
Chwile pózniej na scenie pojawili się Dominik Gumuliński i Artur Czapeczka którzy odegrali scenę kabaretową pt."Straż Pożarna" czym wprawili w swietny humor wszystkich zebranych.
Nastepnie odbywały sie liczne konkursy m.in: rzut wałkiem na odległosc, przeciąganie liny, robienie masła metodą tradycyjną,
quiz wiedzy o Kamionnej i wiele innych inne. Między konkursami czas umilał chór prowadzony przez Renate Paruch.
Po części artystycznej mieszkancy zostali zaproszeni na szkosztowanie rożnych potraw przygotowanych przez mieszkanców Kamionnej.
Chwile pózniej na scenie pojawił sie Grzegorz Zięba który wykonał grająć na keyboardzie i śpiewając dla zgomadzonych 4 piosenki.

W szkole została zorganizowana także wystawa prac artystycznych takich jak szkice , pięknie haftowane obrusy i cudowne wyszywane  obrazy.

Impreza ta mimo kaprysów pogody była udana.