NASZA SZKOŁA UCZCIŁA NIEPODLEGŁĄ

Tegoroczne obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dały się odczuć także w naszej szkole. W różnorodne wydarzenia o charakterze patriotycznym włączały się poszczególne klasy. Kulminacją obchodów święta Niepodległości była uroczysta akademia, która odbyła się 13 listopada. W pięknie udekorowanej przez Panie Agnieszkę Mucha i Barbarę Burkowicz sali, zaprezentowali się uczniowie. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli trudne czasy zaborów i moment wyzwolenia. Przygotowane układy choreograficzne oddawały atmosferę tamtych wydarzeń, a znakomicie wykonane utwory skłaniały widzów do refleksji nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny. Pieśni żołnierskie śpiewane przez zespół Vox Eremi pod kierunkiem Pani Renaty Paruch dodatkowo podkreślały nastrój akademii. Występujący uczniowie, przygotowani przez nauczycieli: Katarzynę Janiczek (scenariusz, teksty), Paulinę Czachor-Kukułkę (choreografia), Jolantę Jaworską i Agnieszkę Zbyrowską (przygotowanie recytatorów), otrzymali zasłużone brawa i pochwały. Występ zostanie powtórzony i zaprezentowany Rodzicom i zaproszonym mieszkańcom Kamionnej w dniu 14 listopada.