DNI ZDROWEGO ŻYWIENIA

W dniach 8-9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowego Żywienia, którego elementem była realizacja akcji ,,Śniadanie daje moc”. Ta inicjatywa ma uświadomić dzieciom, jak ważne jest rozpoczęcie dnia od wartościowego, pożywnego śniadania. Przypominamy także uczniom, jakie są zasady zdrowego odżywiania, jaki posiłek zapewnia siły na cały dzień nauki. W tym roku gościliśmy Panią dietetyk Renatę Maciejasz, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała prelekcję oraz pokaz smacznych i zdrowych śniadań. Następnie pod kierunkiem naszego gościa, uczniowie klas IV-VIII przygotowali smaczną i zdrową tortillę. Z wielką radością obserwowaliśmy, jak uczniowie nie tylko samodzielnie pracują ale i z wielkim apetytem zjadają przygotowany posiłek. Natomiast dzieci z klas młodszych przygotowały, z pomocą pań i rodziców jogurt z owocami i bakaliami (granola). Trudno było przekonać się niektórym dzieciom do deseru, w którym nie ma dużej ilości cukru. Tym bardziej konieczne jest uświadamianie uczniom i rodzicom, że zdrowe nawyki żywieniowe należy wprowadzać od najmłodszych lat i świadomie wybierać produkty, które kupujemy.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Maciejasz za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w naszą akcję. Dziękujemy także Rodzicom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Propozycja Pani Renaty Maciejasz na 7 zdrowych, smacznych śniadań które można zjeść w domu lub zabrać do szkoły:
1.ciastka owsiane
2.kanapka z pastą ze szynki
3.muffinki warzywne z mąką kukurydziana

4.koktajl owocowy z dodatkiem płatków owsianych oraz kefiru

5. jogurt grecki z jabłkiem prażonym oraz granola

6" kanapka" z szynką oraz warzywami i zieloną sałatą (zamiast chleba używa się gofra)
7. tortilla z kurczakiem i warzywami

Więcej o akcji: https://www.facebook.com/smakolykizdrowia/