ŚWIĘTO SZKOŁY

24 października 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły, połączone z uroczystym ślubowaniem koleżanek i kolegów z klasy pierwszej, którzy tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele byli odświętnie ubrani, a w szkole panowała wesoła atmosfera.

Po mszy św. zaproszeni goście wraz z całą społecznością szkolną i rodzicami przybyli na salę gimnastyczną, by obejrzeć część  artystyczną. Krótką historię szkoły przypomniała pani dyrektor mgr Katarzyna Janiczek oraz Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak. Święto szkoły było okazją, aby wręczyć podziękowania osobom, dzięki którym możliwy był remont szkoły i przeniesienie Oddziału Przedszkolnego do nowej sali: Panu Wójtowi Józefowi Nowakowi, Panu Tomaszowi Ferencowi, Tomaszowi Nowakowi, Robertowi Lis, Sławomirowi Kukla, Stanisławowi Matrasowi, Henrykowi Pawlińskiemu. Podziękowania za wieloletnią współpracę ze szkołą otrzymali także ustępujący Panowie Radni: Roman Surma i Kazimierz Kubacki. Następnie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego składu Samorządu Uczniowskiego.

Po części oficjalnej miał miejsce ciekawy występ, w którym Panie: Jolanta Jaworska, Agnieszka Zbyrowska, Paulina Krawczyk, Paulina Czachor  Kukułka oraz Alicja Mucha wraz z recytującymi uczniami, w humorystyczny sposób przedstawiły scenkę, związaną z wyborem patrona. Następnie rozpoczął się występ głównych bohaterów tego dnia – pierwszoklasistów.

Dzieci z klasy I pod okiem wychowawczyni mgr Renaty Paruch zatańczyły pięknie Poloneza. Zaprezentowały się w wierszach i piosenkach, jak również musiały zdać prawdziwy egzamin z wiedzy przed całą społecznością szkolną i  gośćmi. Po złożeniu uroczystego ślubowania i pasowania przez panią dyrektor na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionnej, dzieci otrzymały wiele ciekawych i kolorowych upominków, a także życzenia, by szkoła była ich prawdziwym przyjacielem.

Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu związanego z patronką szkoły Marią Konopnicką. Jego laureaci zaprezentowali się wszystkim obecnym w czasie części artystycznej.

Pani Dyrektor podziękowała rodzicom i sympatykom szkoły za wszelaką pomoc.
W miłym nastroju wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

AZ